Organik Tarım

Mediterra Agro, uzun yıllara dayanan tarımsal emtia ticaretindeki uluslararası tecrübesini organik tarım ürünlerinin ticaretinde de sürdürmek amacıyla 2020 yılında organik tarım alanında gerekli çalışmalara başlamıştır.

Akredite sertifikasyon kuruluşları tarafından yapılan denetim ve incelemeler sonucunda Türkiye Cumhuriyeti organik tarım TR-27676 mevzuatı ile Avrupa Birliği EU-834/2007 ve EU-834/2008 regülasyonlarına uygun olarak Organik Tarım Ticareti Master Sertifikası almaya 2021 yılı şubat ayı itibariyle hak kazanmıştır.

Organik tarım ekolojik denge gözetilerek insanın ve tabiatın sıhhatini esas alan kontrollü bir üretim modelidir. Ekolojik dengenin korunması odaklı ticaret anlayışı gereği temiz gıda ve yem üretimini amaç edinen organik tarım alanında da faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Bu anlamda çalışmakta olduğumuz kontrol ve sertifikasyon şirketleri ile birlikte tarladan başlayarak son ürüne kadar devam eden tam bir izlenebilirlik sunuyoruz. Ticaretini yaptığımız organik ürünlerin teknik analizleri akredite laboratuvarlarda yapılmaktadır.

     Bu alanda ticaretini yaptığımız başlıca tarım ürünlerimiz;

 

  • Organik Kırmızı Mercimek
  • Organik Yeşil Mercimek
  • Organik Nohut
  • Organik Susam
  • Organik Soya Fasulyesi

Mediterra Agro olarak sürdürülebilir, şeffaf, izlenebilir ve güvenli organik gıda ve yem tedariğinde öncü firmalar arasında yer almayı hedeflemekteyiz.